KARGO ve TESLIMAT

Paketleriniz genellikle ilk 2 iş günü içerisinde paketlenip kargoya verilir. Kargo firmasının teslimat süresine göre ürününüz 1 ila 5 gün arasında elinize ulaşacaktır.

Kredi kartı ile vermiş olduğunuz siparişleriniz banka tarafından kredi kartı ve havale yolu ile ödemesi onay bilgisi alınmasını takip eden, ödemenin hesabımıza geçmesi ile kesinleşmiş olup, en geç 3 iş günü içerisinde kargoya verilir. Cumartesi ve pazar günleri verilen siparişleriniz, ödeme bilgisinin onayını takip eden pazartesi günü verilmiş kabul edilir. Resmi tatil ve bayram günlerine rastlayan siparişleriniz ödeme bilgisinin teyit edilmesi durumunda takip eden ilk iş günü alınmış kabul edilir. Kargo firmasından kaynaklanan aksaklıklardan dolayı şirketimiz sorumlu değildir. 24 Saat içerisinde ödemesi alınmayan siparişler iptal edilir.

İADE ŞARTLARI

 • Ürün iadesi işlemlerinde, 4822 Sayılı Kanun ile Değişik 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun şartları uygulanır. Alıcılar, 14 gün içinde herhangi bir sebep göstermeksizin cayma hakkını kullanabilirler.
 • Genel olarak satın aldığınız ürünlerin kapağını açmadan, ambalajını tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde ürünleri iade edebilirsiniz. Öncelikle destek@bisiklet.com adresine iade etmek istediğiniz ürün ve iade nedenini açıklayan bir bilgi e-postası atmanız gerekmektedir. Veya kullanıcı panelinizden iade işlemi ile ilgili işlem başlatmanız gerekiyor. Konuyla ilgili size en kısa zamanda bir dönüş yapılacaktır. E-posta ile veya kullanıcı paneli ile önceden bildirilmeyen iade istekleri kesinlikle kabul edilmeyecektir.
 • İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları, ürün kutusu ve varsa diğer tüm evrak ve materyallerin, varsa gönderilen hediyeleriyle birlikte eksiksiz olarak;


  Yurtiçi Kargo Müşteri Kodu : 438344939
  Şirket Adı : BİSİKLETCOM BİSİKLET YAZILIM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
  Adresi : YELKİ MH. 2251. SK. No: 21 GÜZELBAHÇE İZMİR
  Sözleşme No : 100854398
  İlgili Şube : Güzelbahçe

  bilgileri ile Yurtiçi Kargo ile gönderilmesi gerekmektedir. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.
 • İşletmemizin anlaşmalı kargo firması ile yaptığınız gönderimlerde sizden herhangi bir kargo ücreti alınmayacaktır. Diğer kargo firmaları ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir.
 • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satıla bilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dâhil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
 • 385 Sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği uyarınca yeni uygulamaya göre, eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.
 • İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda,“destek@bisiklet.com” adresine iade ile ilgili önceden göndermiş olduğunuz e-posta ile sitemizden gelen cevabın çıktısını ürünle beraber kargo ile göndermeniz gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.
 • Sipariş müşteriye gönderilirken alınan ulaşım bedeli müşteriye geri ödenmeyecek, ancak iadesi kabul edilmiş müşteriler için ürünü geri almak için ödenen kargo bedeli işletmemiz tarafından karşılanacaktır.
 • Para iadesi ise, paketin elimize ulaşması üzerinden geçen kanuni süre olan 10 gün içerisinde yapılmaktadır.
 • Bu sürenin uzaması aşağıda sıralanan sıkça karşılaşılan bazı sebeplerden ötürü olmaktadır; 
  • Hatalı hesap numarası,
  • Eksik banka veya şube bilgisi,
  • Vadeli hesap numarası
  • Hesap numarası yerine kredi kartı veya bankamatik kartı numarası verilmesi
  • İsme yapılan havale ya da EFT’nin zamanında alınmaması gibi müşterilerimizden kaynaklanan hatalar
 • Müşterilerimiz kendi adlarına olmayan başka bir hesaba iade tutarını talep edemezler ve kanunen böyle bir geri ödeme mümkün değildir. Bu gibi durumlarda kişi adına havale yapılması mümkündür.
 • İade alındıktan sonra, iade şartlarının yerine getirilip getirilmediği incelenir. İade onaylanırsa, ürün için ödenmiş olan meblağın tamamı 7 gün içinde hangi yolla ödendiyse (EFT, havale, kredi kartı) aynı yoldan iade edilir. İade ürünlerde tespit edilen hasar, eksik vb. gibi maddi kayıplar müşteriye rapor edilir ve gerekli maddi kesinti yapılarak para iadesi yapılır. Havale ile yapılan ödemeler en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.